Najlepiej sprzedające się

Promocje

Spawarki i urządzenia spawalnicze Ełk

Zakres prac spawalniczych zależny jest często od profilu danego warsztatu, natomiast współczesne spawarki są na tyle funkcjonalne, że poradzą sobie niemal z każdym zadaniem. Od łączenia cienkich warstw blachy po spawanie elementów rakiet, każde zadanie może być zrealizowane równie starannie. Odpowiednio dobrany sprzęt to podstawa dalszych działań.

Spawarki Esab i ich zastosowanie w codziennych działaniach

W przeciwieństwie do sporadycznie używanych spawarek domowych, te użytkowane w warsztatach narażone są na znacznie większe obciążenia. Stała eksploatacja wymaga, aby wszystkie mechanizmy działały na najwyższym poziomie. Wśród wiodących marek z tej grupy znajduje się Esab i tak na przykładzie tej marki można pokazać, że istotne w spawarce są:

  • wielozadaniowość – w zależności od wybranego modelu, można spawać metodą MIG, MAG, TIG lub MMA lub kilkoma z nich po zmianie ustawień,
  • niezawodność – monitorowany system ochrony termicznej zapobiega przegrzaniu urządzenia także podczas długotrwałego spawania,
  • ergonomia – łatwość przenoszenia i przesuwania pozwala znacznie lepiej wykorzystać warsztatową przestrzeń, 
  • prosta obsługa – zarówno początkujący, jak i doświadczony spawacz doceni łatwość zmiany ustawień czy wymiany drutu spawalniczego.

Wybierając zatem urządzenie dla siebie, należy pamiętać o tym, aby porównać dokładnie poszczególne modele, a tym samym zwiększyć szansę na dobranie urządzenia idealnego.

Dopełnieniem wyposażenia każdego warsztatu są akcesoria spawalnicze i również w tej kwestii macie Państwo możliwość skorzystania z bogatej gamy Vigo Trade. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Jakie są zalety używania spawarki typu „półautomat”?

Poza standardowymi urządzeniami spawalniczymi dostępne są również tak zwane spawarki półautomatyczne, znane również jako półautomaty. Ich działanie może być równie wydajne, co spawarek TIG, a łatwość operowania znacznie usprawnia pracę osobom początkującym lub przy sporadycznym użytkowaniu. Profesjonalny inwertorowy „półautomat” to przede wszystkim:

  • możliwość spawania różnych metali, na przykład aluminium i jego stopów, stali oraz stali nierdzewnej,
  • elektroniczne sterowanie napięcia elektrycznego podczas spawania, a także sterowanie prędkości podawaniu drutu spawalniczego,
  • dodatkowe mierniki, pozwalające kontrolować pracę urządzenia, na przykład woltomierz, amperomierz do monitorowania pomiarów.

Precyzyjne sterowanie natężeniem prądu spawania pozwala na dokładne wykonywanie wszelkich spawów, zarówno na niedużych powierzchniach, jak i na elementach wielkopowierzchniowych.

Plazma w spawaniu i cięciu – przecinarki oraz spawarki plazmowe

Spawanie plazmą polega na zastosowaniu wolframowej elektrody nietopliwej w osłonie gazu ochronnego. Jest to metoda precyzyjna, w której łuk plazmowy wtapia się całkowicie w spawaną powierzchnię. Uzyskiwany jest gładki spaw, a odpowiednio dobrane spawarki plazmowe pozwalają w pełni zautomatyzować przebieg wykonywanych prac. Głównym zastosowaniem spawania plazmowego jest łączenie elementów ze stali nierdzewnej.

Działanie plazmy wykorzystywane jest również w przecinarkach plazmowych. Zjonizowany gaz przewodzący napięcie elektryczne pozwala ciąć metale, które przewodzą prąd. Solidną przecinarką plazmową można ciąć metalowe powierzchnie o grubości kilku centymetrów. Wśród licznych modeli przecinarek warto znaleźć taką, która pozwala zmienić ustawienia z cięcia rozdzielającego na węższe – jakościowe.

Istotny element spawania, czyli solidne druty spawalnicze

W procesie spawania niezbędne jest określone spoiwo, które pozwala trwałe łączyć poszczególne elementy. W przypadku drutów spawalniczych istotna jest średnica, materiał wykonania oraz przeznaczenie danego spoiwa. Spośród dostępnych w Vigo Trade, możecie Państwo wybrać druty miedzianowe lub wykonane z materiałów niepomiedziowych.

Z materiałów spawalniczych warto również wybrać odpowiednie elektrody. W procesie spawania standardowego lub naprawczego sprawdzą się elektrody wydajne, wytrzymałe. Do krótkich, prostych ściegów wystarczą elektrody zasadowe o rdzeniu niklowo-żelazowym, natomiast za pomocą elektrod wolframowych można spawać aluminium i magnez.

Nasi Klienci zadowoleni ze spawarek – Ełk oraz okolice

Sprawnie działający system dostaw pozwala nam realizować zamówienia na terenie całej Polski, dlatego jeżeli prowadzicie Państwo warsztat w Ełku lub okolicach lub planujecie Państwo zakup spawarki do drobnych prac przydomowych, zapraszamy do kontaktu.