Najlepiej sprzedające się

Promocje

Jaką spawarkę kupić? - wskazówki dla bardzo początkujących

Jaką spawarkę kupić, gdy dopiero zaczynamy stawiać pierwsze kroki w robieniu spawów? Nie wystarczy kupić spawarkę, aby kupić bo można się już w trakcie pierwszych minut pracy mocno rozczarować, kiedy okaże się, że choć sprzęt do spawania jest sprawny, to nie działa bo źle dopasowaliśmy jego możliwości do naszych. O tym, jak je dopasować mogą Państwo przeczytać w artykule Jaką spawarkę wybrać? – na co zwrócić uwagę.

 

Jaką spawarkę kupić? – warto patrzeć w przyszłość

Prawdą jest, że najprostszą z prostych idealną do nauki i pierwszych prób spawania jest spawarka, ale nie zawsze jest ona wystarczająca w praktyce. Można nabyć dobrą tanią spawarkę o niższej mocy , ale tylko wówczas, gdy ma się pewność, że posłuży ona do pracy niezbyt częstej i długotrwałej.

spawarka MIG 180i 230V/50Hz

Doświadczenie pokazuje, że zastanawiając się nad zakupem spawarki do domowego, okazjonalnego czy hobbystycznego użytku, warto mimo wszystko patrzeć przyszłościowo.

W większości przypadków okazuje się bowiem, że w miarę nabierania wprawy trzeba modernizować warsztat i inwestować w bardziej profesjonalny model spawarki.

Jeśli więc spawarka w przydomowym warsztacie ma Państwu służyć nie tylko do jednorazowego zmontowania ogrodzenia właśnie budującego się domu, warto pokusić się od razu o model inwertorowy o mocy od 250A– bardziej uniwersalny renomowanego producenta, który zapewnia dobry serwis gwarancyjny.

Przykładem takiej spawarki inwertorowej – półautomatu do użytku bardziej profesjonalnego jest model MIG 180i 230V/50Hz z funkcją MMA firmy WELDMAN, którym można spawać zarówno z osłoną gazu, jak i bez niej.

Jaka spawarka inwertorowa będzie najlepsza?

 

Jaka spawarka inwertorowa będzie najlepsza? To kolejne pytanie, które nurtuje wielu niekoniecznie początkujących spawaczy. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie na rynku mamy bardzo szeroką gamę poszukiwanych spawarek inwertorowych, wyboru trzeba dokonywać spokojnie i rozważnie.

Dostępne dziś spawarki inwertorowe nie tylko pozwalają na spawanie różnymi metodami, ale  mają wiele przydatnych funkcji, które znacznie ułatwiają wykonanie dobrej jakości spawu, i co nie bez znaczenia, pozwalają też na zminimalizowanie zagrożeń w czasie pracy spawarki. To na nich, przy wyborze sprzętu do spawania warto się skupić.

Do najczęściej poszukiwanych ulepszeń spawarek inwertorowych należą:

 • funkcja przeciwzwarciowa – ANTI STICK,
 • funkcja szybkiego rozruchu - HOT START,
 • funkcja regulacji prądu zwarcia – ARC FORCE,
 • regulator czasu wypływu gazu,
 • wiatrak,
 • cyfrowe sterowanie parametrami,
 • interfejs graficzny,
 • sterowanie zdalne,
 • sterowanie automatyczne i ręczne,
 • możliwość spawania metodą TIG (wbudowany zawór),
 • możliwość spawania punktowego,
 • możliwość współpracy z agregatem,
 • pas naramienny oraz uchwyty ułatwiające przenoszenie.

 

Odpowiadając na pytanie, jaka spawarka inwertorowa będzie najodpowiedniejsza, nie da się niestety zrobić tego jednoznacznie. Wszystko bowiem zależy między innymi kto i w jakich okolicznościach takiej spawarki będzie używać.
Do użytku przydomowego i w niewielkim warsztacie, do zastosowania półzawodowego, wystarczy ta z podstawowymi funkcjami, o standardowej mocy, a więc jednocześnie tańsza. Kiedy spawarka ma pracować na skalę przemysłową, warto zainwestować w inwertorową, bardziej rozbudowaną, z urządzeniami dodatkowymi, co wiąże się z wyższą jej ceną.

 

Gdzie kupić dobrą spawarkę inwertorową?


W naszym sklepie mamy pełną gamę półautomatów i spawarek w tym spawarek inwertorowych do pracy różnymi metodami, tak znanych producentów jak:

z potrzebnymi akcesoriami, które pozwolą Państwu na z jednej strony precyzyjne, z drugiej zaś, bezpieczne spawanie.

Kupując spawarkę, niezależnie, czy będzie to:

 • spawarka inwertorowa,
 • spawarka elektrodowa,
 • spawarka transformatorowa,

należy pamiętać o odpowiednim doborze akcesoriów spawalniczych do określonego typu urządzenia oraz o niezbędnych akcesoriach do spawania jak przyłbica spawalnicza, rękawice spawalnicze oraz obuwie skórzane, które pozwolą bezpiecznie spawać bez względu na to, czy zechcemy zajmować się nim wyłącznie amatorsko, czy też zawodowo.