Najlepiej sprzedające się

Promocje

Spawarki i urządzenia spawalnicze Suwałki

Wśród nowoczesnych spawarek i urządzeń spawalniczych z pewnością znajdziecie Państwo takie modele, które będą niezastąpione w codziennych pracach. Zaawansowana technologia, wszechstronne zastosowania oraz możliwość użytkowania w najtrudniejszych warunkach to jedne z licznych zalet spawarek, między innymi marki Esab. Z odpowiednimi akcesoriami spawalniczymi poszczególne działania będą znacznie bardziej efektywne.

Atuty współczesnych spawarek na przykładzie urządzeń Esab

Alternatywą dla znanych wcześniej spawarek transformatorowych, gdzie źródło prądu stanowi transformator spawalniczy zasilany jednofazowym lub trójfazowym napięciem sieciowym, są spawarki inwertorowe z przetwornicą napięcia – inwerterem. Pozwala to zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej przy dłuższym użytkowaniu, a do innych zalet spawania inwertorowego można zaliczyć także:

  • niewielkie wymiary urządzeń, w tym modeli marki Esab,
  • stabilność pracy nawet przy spadkach napięcia,
  • znacznie mniejszą wrażliwość na jakość elektrod,
  • możliwość spawania metodami MIG/MAG i MMA/TIG,
  • możliwość pracy z agregatami prądotwórczymi,
  • stosunkowo niski czas chłodzenia.

Przy zachowaniu odpowiednich zasad oraz spawaniu zgodnie z zaleceniami producenta, możecie Państwo sprawdzić, jak wydajne i wytrzymałe urządzenia są obecnie w naszej ofercie i jak bardzo mogą one odmienić poszczególne realizacje, gdzie niezbędne jest zastosowanie odpowiednich spawarek.

Koszty spawarek inwertorowych są wyższe niż koszty porównywalnych urządzeń transformatorowych, lecz płynna regulacja prądu podczas spawania wpływa na ogólne obniżenie poboru energii elektrycznej, co jest bardziej opłacalne w takim samym okresie eksploatacji.

W jakich pracach sprawdzi się spawarka zwana półautomatem?

Oprócz urządzeń najbardziej zaawansowanych, w naszym asortymencie znajdziecie Państwo również modele półautomatyczne, przeznaczone do prostych prac spawalniczych. Spawarka „półautomat” charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dlatego jest idealnym rozwiązaniem podczas spawania hobbystycznego i lekkich, sporadycznych prac w warsztacie.

Spawanie odbywa się metodą z użyciem stalowego drutu samoosłonowego. Topnik zawarty jest wewnątrz drutu, zamiast topnika może być to również substancja chemiczna, która podczas spawania wytwarza gazy ochronne. Wśród zalet „półautomatów” wymienić warto:

  • efektywność – nie jest potrzebna częsta zmiana elektrody,
  • praktyczność – spawanie jest dozwolone także na zewnątrz,
  • prostotę obsługi – również dla osób spawających amatorsko.

Odpowiednie elementy dodatkowe i akcesoria pozwalają na przeprowadzenie poszczególnych prac bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto zatem wybrać taki zestaw, który spełnia Państwa oczekiwania.

Wysokiej jakości druty spawalnicze i ich znaczenie

Spawanie z użyciem drutów spawalniczych pozwala na uzyskanie gładkiego lica spoiwa, a przede wszystkim na połączenie dwóch metalowych lub niemetalowych elementów w sposób trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, zapewniający stabilność danej konstrukcji. Grubość drutu spawalniczego należy dobierać pod kątem planowanych prac, wymaganej wytrzymałości spawu oraz charakteru spawania. Ważny jest również materiał wykonania, a wśród najpopularniejszych odmian znajdują się druty aluminiowe oraz miedziowane.

W spawarkach typu MMA – Manual Arc Welding – zastosowanie mają elektrody spawalniczne, zwane elektrodami otulonymi. Otulina elektrody może mieć charakter kwaśny, ze znaczną ilością tlenków żelaza i odtleniaczy, co wpływa na uzyskanie płaskich i gładkich spoin, a elektrody z otuliną zasadową, czyli z węglanami wapnia i magnezu oraz fluorytem, to znacznie większa plastyczność spoiwa.

Plazma w praktyce – przecinarki plazmowe

Dopełnieniem sprzętów w warsztacie spawalniczym są przecinarki plazmowe, które pozwalają na skuteczne cięcie materiałów przewodzących prąd. Plazma ma tutaj postać zjonizowanej materii, której stan skupienia podobny jest do gazowego. Specjalny palnik do cięcia plazmą zwiększa efektywność pracy nawet siedmiokrotnie w porównaniu z cięciem tlenowo-gazowym.

Jest to często stosowana metoda, która nie prowadzi do podgrzewania materiałów, a tym samym zapobiega wszelkim nadtopieniom ciętej powierzchni. W oferowanych przez nas przecinarkach oraz spawarkach plazmowych znajdują się zabezpieczenia przeciw przeciążeniu, a sygnalizacja nieodpowiedniego ciśnienia powietrza zapobiega uszkodzeniom urządzeń.

Spawarki i akcesoria spawalnicze dla Państwa potrzeb

Wśród proponowanych przez nas spawarek znajdują się między innymi urządzenia Esab oraz inne, znanych i cenionych producentów. Bogaty wybór akcesoriów spawalniczych pozwala na optymalne wykorzystanie zalet poszczególnych modeli zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak też podczas sporadycznych prac. Nasi zadowoleni Klienci z Suwałk oraz innych miast są najlepszą rekomendacją.