Najlepiej sprzedające się

Promocje

Spawarki i urządzenia spawalnicze Augustów

Współczesne warsztaty spawalnicze charakteryzują się wyposażeniem, które z racji dostępności poszczególnych spawarek i urządzeń spawalniczych mogą być również narzędziem Państwa codziennej pracy. Odpowiednio zaopatrzone stanowiska do spawania mniejszych lub większych elementów i konstrukcji stanowią niezbędne minimum, a dobór urządzeń oraz sprzętu można rozpocząć w Vigo Trade. Nasza propozycja bazuje między innymi na znanej i cenionej marce Esab.

Cechy nowoczesnych spawarek na przykładzie modeli Esab

Aby postawić na nowoczesne metody spawania należy wybrać takie urządzenie, które spełnia wszelkie standardy i normy bezpieczeństwa, a jednocześnie jest funkcjonalne, trwałe i wydajne. Dostępne obecnie na rynku spawarki to połączenie pozytywnych cech praktycznych oraz estetycznego wyglądu.

Wybierając spawarki do własnego warsztatu warto zwrócić uwagę, czy są one:

  • przystosowane do długotrwałej pracy – niezależnie od metody spawania istotny jest sprawny wentylator, odpowiedzialny za chłodzenie urządzenia, a także radiator (regulator prądu spawarki),
  • wszechstronne – dają możliwość spawania różnymi metodami, na przykład MMA, w której podczas spawania elektroda ulega skróceniu oraz TIG, gdzie spawanie odbywa się elektrodą wolframową, a sama elektroda ma niezmienną długość,
  • wytrzymałe – dotyczy to zarówno elementów wewnętrznych, jak też obudowy, która powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na przegrzanie; według standardu IP 23, części niebezpieczne nie powinny być dostępne,
  • wyposażone w dodatkowe funkcjonalności – przykładem może być system ANTI STICK, czyli funkcja przeciwzwarciowa, która ułatwia oderwanie elektrody od materiału spawanego, gdy spaw wykonuje się nieprawidłowo.

Odpowiednio dobrana spawarka oraz materiały spawalnicze to sposób na pełne wykorzystanie możliwości, które daje rozwój dziedziny, jaką jest spawalnictwo. W asortymencie Vigo Trade z pewnością znajdziecie Państwo odpowiedzi na swoje potrzeby.

Kiedy warto zdecydować się na spawarkę zwaną półautomatem?

Używanie spawarki półautomatycznej sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób, które rozpoczynają praktykę w zawodzie spawacza, lub gdy spawanie odbywa się rzadko, sporadycznie. Proces spawania przebiega tutaj w sposób ciągły, bez konieczności zmiany elektrod, co znacznie skraca czas na wykonanie poszczególnych prac.

Zastosowania spawarki – półautomatu podczas spawania metodą MIG w osłonie gazów obojętnych lub MAG, gdzie działa gaz aktywny, są liczne, a zalety takiego urządzenia to:

  • wysoka wydajność spawania oraz dobra jakość spoin,
  • możliwość zautomatyzowania metody spawania,
  • budowa przystosowana do szybkiej wymiany druty spawalniczego.

Zjawisko generowania łuku elektrycznego pomiędzy elektrodą topliwą a spawaną powierzchnią pozwala spawać ze sobą różne materiały, na przykład stale stopowe oraz niestopowe.

Cięcie i spawanie plazmą, czyli zjonizowany strumień gazu

Łuk elektryczny podczas spawania plazmą osiąga temperaturę 20 000oC. Specjalne spawarki plazmowe pozwalają całkowicie wtopić łuk plazmowy w spawany materiał, co zwiększa wytrzymałość danej konstrukcji. Wysokiej jakości złącza osiągane tą metodą stosowane są między innymi w przemyśle lotniczym i chemicznym, co świadczy o ich trwałości. Metoda plazmowa jest często używana jako rozszerzenie spawania TIG dla zwiększenia wydajności.

Zjawisko plazmy ma zastosowanie również w przecinarkach plazmowych. Te urządzenia pozwalają z kolei szybko i płynnie wycinać określone metale przewodzące prąd, a sam proces wycinania odbywa się z użyciem specjalnego palnika. Przepływający przez dyszę gaz przewodzi elektryczność i takim strumieniem można działać bezpośrednio na dany materiał. Jednocześnie stopiony materiał usuwany jest z dna szczeliny cięcia.

Odpowiedni drut spawalniczy do prac prostych i zaawansowanych

Działania, w których niezbędne jest zastosowanie drutu spawalniczego, warto oprzeć o doświadczenie producentów tych materiałów. Proponowane przez nas szpule to drut miedziowany lub niemiedziowany, o odpowiednich właściwościach użytkowych. Wybierając z dostępnego asortymentu, możecie Państwa planować między innymi prace na elementach o dużym przekroju.

Gładkość lica powstałego po spawaniu i smukłość wszystkich spoin sprawia, że wszystkie spawane elementy są gotowe do dalszej obróbki, na przykład malowania proszkowego, bez obaw o estetykę. Dodatkowo cały proces spawania odbywa się z minimalną ilością odprysków.

Bogaty wybór spawarek dla Klientów z Augustowa i okolic

Wystarczyć złożyć zamówienie w naszym sklepie internetowym, aby otrzymać spawarki do Augustowa lub do innego miasta, gdzie znajduje się Państwa dom, czy warsztat. W Vigo Trade realizujemy dostawy z krótkim czasem oczekiwania.